Antavla för Inger Sieuwerts

Född Johansson


I

1. Inger Birgitta JOHANSSON
Secreterare
f.1944 Midsommarkransen Stockholm

II

2. Bengt Gustav JOHANSSON
Verktygsfilare
f.1916 Nätra Frs. Köpmanholmen d.2006 Huddinge Sjukhus, Huddinge

3. Ann-Mari SÖDERQVIST
f.1921 Högsjö frs. Utansjö d.2000 Solberga sjukhus Älvsjö

III

4. Karl Johan JOHANSSON
Stenhuggare
f.1878 Gudmundrå frs Lunde d.1958 Västbyg Högsjö frs

5. Ulrika Augusta NORDQVIST
f.1879 Bredånger Nätra frs. d.1961 Västby Högsjö frs.

6. Jonas Viktor SÖDERQVIST
Fabriksarb.
f.1896 Gideå frs. V. Eldsmark d.1963Utansjö Högsjö frs

7. Ester Kristina FAHLÉN
f.1900 Högsjö frs. Utansjö d.1962 Utansjö Högsjö frs

IV

8. Carl Johansson GRÄGG
Arbetare
f.1854 Petalax d.1926 Ramvik Högsjö frs.

9. Amalia MALMSTRÖM
f.1859 d.1931 Ramvik Högsjö frs.

10. Nils Olof NORDQVIST
Bondeson arbetare
f.1841 Nätra frs

11. Sara Lisa LINDSTRÖM
f.1843 Nätra frs

12. Lars Johan SÖDERQVIST
Torpare/arbetare
f.1858 Böhlen Arnäs frs. d.1922 Gideå frs.

13. Sara Katharina PEHRSDOTTER
f.1861 Väster Gidsjö Gideå frs. d.1921 Gideå frs.

14. Jonas (JONSSON) FAHLÉN
Arbetare
f.1859 Kalknäs nr 2 Boteå d.1928 Utansjö Högsjö

15. Anna Katharina HJERTLUND
f.1862 Torsåker frs Björned d.1928 Utansjö Högsjö frs.

V

16. Johan Markusson GRÄGG
f.1822 Petalax

17. Anna Maja Gabrielsdotter GRANBERG
f.1821 Korsnäs d.1855 Petalax

18. Jonas Johansson SÖDERQVIST
Torpare/Hemmansägar
f.1829 Sunnansjö Gideå frs d.1880 Gideå frs.

19. Sara Carolina LARSDOTTER
f.1833 Böhlen Arnäs frs. d.1868 Gideå frs.

20. Pehr Olof ERSSON
Jordtorpare
f.1832 Sunnansjö Gideå frs. d.1911 Gideå frs.

21. Sara Lisa ANDERSDOTTER
f.1821 Väster Gidsjö Gideå frs. d.1900 Gideå frs.

22. Jon(as) ERSON
Bonde
f.1811 Kalknäs nr 2 Boteå frs. d.1889 Kalknäs nr 2 Boteå frs.

23. Maja Lisa PERSDOTTER
Bondhustru
f.1820 Skadom Boteå frs d.1871 Kalknäs 2 Boteå frs

24. Hans HJERTLUND
Bonde kyrkvärd
f.1824 Hjertnäs Torsåkers frs.

25. Anna Helena PEHRSDOTTER
f.1822 Torsåkers Frs.

VI

26. Markus Markusson GRÄGG
f.1793 Petalax d.1856 Petalax

27. Anna Johansdotter FANT
f.1789

28. Johan JONSSON
Bonde/torpare
f.1799 Krokvattnet Sjäevad frs. d.1846 Gideå frs.

29. Elisabeth JOHANSDOTTER
f.1789 Norrälfsjö Arnäs frs. d.1857 Gideå frs.

30. Lars SVENSSON
f.1797 Böhlen nr 2 Arnäs frs. d.1887 Arnäs frs.

31. Anna PEHRSDOTTER
f.1803 Norrbrynge Arnäs frs. d.1863

32. Eric ANDERSSON
Bonde
f.1798 Sunnansjö Arnäs frs. d.1868 Gideå frs.

33. Catharina JONSDOTTER
f.1798 Idbyn Arnäs frs. d.1853 Gideå frs.

34. Anders ERSSON
Bonde
f.1790 Westergissjö nr 4 Arnäs frs. d.1866 Gideå frs.

35. Martha(Märta) ANDERSDOTTER
f.1779 Westergissjö nr 7 Arnäs frs. d.1854 Gideå frs.

36. Erik NILSSON
Skattebonde
f.1773 Kalknäs nr 5 Boteå frs.

37. Margareta ERSDOTTER
Bondhustru
f.1773 Törsta Boteå frs.

38. Pehr DANIELSSON

39. Clara NILSDOTTER
f.1790 Boteå frs.

40. Olof HANSSON
f.1787 Hjertnäs Torsåkers frs.

41. Catharina PEHRSDOTTER
f.1796

42. Pehr OLOFSSON

43. Anna NILSDOTTER
f.1786 Rogsta

VII

44. Markus Johansson GRÄGG
f.1767 Petalax

45. Anna Henriksdotter RUSK
f. Petalax

46. Jonas ERSSON
f. 1770

47. Britta JOHANSDOTTER
f. 1775

48. Johan JOHANSSON
f. 1770

49. Catharina MATHSDOTTER
f. 1775

50. Sven JONSSON

51. Anna LARSDOTTER

52. Pehr PEHRSSON

53. Sara MATHSDOTTER

54. Jonas NILSSON

55. Catharina OLOFSDOTTER

56. Eric ANDERSSON

57. Catharina JOHANSDOTTER

58. Anders OLOFSSON

59. Anna HANSDOTTER

VIII

60. Johan Andersson GRÄGG
f. Petalax

61. Maria Markusdotter MARKUSDOTTER



Inger Sieuwerts